Kiedy zamiast przyjemności czujemy podczas seksu ból, ochota na zbliżenie automatycznie znika. A przyczyn bólu może być naprawdę wiele: od schorzeń fizycznych, takich jak grzybica czy endometrioza, po psychiczne, jak na przykład pochwica. Jednak najpopularniejszym czynnikiem, wywołującym nieprzyjemne doznania w łóżku, jest zdecydowanie suchość pochwy.


24194.jpg

Dyskomfort w trakcie seksu nie pozwala nam na czerpanie fizycznej satysfakcji. Odbija się to na naszym zdrowiu fizycznym, a niekiedy również na relacji z partnerem. Na szczęście są rozwiązania, które mogą nam pomóc w walce o udane życie intymne.

Po pierwsze - rezygnacja z lateksu

Ale zdecydowanie nie z tych rewelacyjnych spodni z imitowanej skóry, które przygotowałaś na Wasz wieczór we dwoje! Chodzi przede wszystkim o prezerwatywy lateksowe. Mogą one podrażniać i prowadzić do różnego rodzaju reakcji alergicznych. W przypadku okolic intymnych, oznakami podrażnienia są najczęściej: pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie. Nawet lekka nadwrażliwość na lateks może być bardzo nieprzyjemna w skutkach. Warto sięgać po prezerwatywy bez lateksu, a także inne rodzaje antykoncepcji, jak na przykład tabletki hormonalne (ale uwaga - obniżając poziom estrogenów, tabletki mogą również  wpłynąć negatywnie na nasze nawilżenie) czy wkładka wewnątrzmaciczna.

Po drugie - badania

Warto przebadać się i wykluczyć wszelkie ewentualne infekcje okolic intymnych. Przykładowo, grzybica pochwy, czyli jedno z najczęstszych schorzeń u kobiet, może znacząco wpływać na jakość stosunku - powinnyśmy ją jak najszybciej wyleczyć. Jej obecność mogą sygnalizować bóle brzucha, nieprzyjemne upławy, świąd oraz pieczenie i oczywiście mocno odczuwalny dyskomfort w trakcie stosunku. Warto regularnie odwiedzać ginekologa i wykonywać podstawowe badania kontrolne, a także pamiętać o profilaktyce okolic intymnych - najważniejsza jest odpowiednia higiena oraz delikatna, wykonana z przyjaznych skórze materiałów, bielizna.

Po trzecie - odpowiednie nawilżenie

Brak odpowiedniej gry wstępnej, a także suchość w wyniku chorób, wieku, czy stosowania antykoncepcji, jest najpopularniejszą przyczyną nieprzyjemnych doznań w łóżku. Warto porozmawiać z partnerem i przedłużyć wspólną zabawę przed samym stosunkiem, aby w pełni się zrelaksować i przygotować fizycznie na zbliżenie. Jednak z pomocą w pełnym nawilżeniu przyjdzie nam zawsze Mucovagin. Globulki i żel są specjalnie przystosowane do zapewniania odpowiedniej jakości współżycia kobietom w każdym wieku. Nie zawierają hormonów, parabenów, olejków i wyciągów roślinnych oraz środków zapachowych. W terapii standardowej wystarczy tylko jedna globulka dziennie lub naniesienie niewielkiej ilości produktu w formie żelu, aby móc cieszyć się odpowiednim nawilżeniem i ponownie zacząć czerpać pełną przyjemność z seksu.


Mucovagin Nawilżenie i odnowa okolic intymnych
dla kobiet w każdym wieku.

Mucovagin globulki

z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym BASHYAL

Mucovagin globulki

Mucovagin globulki został opracowany z myślą o milionach kobiet, które cierpią z powodu suchości miejsc intymnych. Mucovagin globulki dedykowany jest również kobietom po zabiegach ginekologicznych, w tym ginekologii estetycznej. Mucovagin globulki to szybkie nawilżenie i regeneracja dla kobiet w każdym wieku.

Mucovagin żel

z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym BASHYAL

Mucovagin żel

Mucovagin żel dedykowany jest kobietom, dla których stosowanie globulki może być niekomfortowe bądź potrzebują zastosować terapię na zewnętrzne okolice pochwy. Mucovagin żel to szybkie nawilżenie i regeneracja dla kobiet w każdym wieku.