Suchość pochwy dotyka co piątą młodą kobietę i ponad połowę pań w okresie menopauzy. Pomoc jest na wyciągnięcie ręki - to dopochwowe globulki z kwasem hialuronowym. Przywrócą odpowiednie nawilżenie pochwy i komfort życia intymnego.


16966.jpg

Częstym objawem suchości jest ból podczas współżycia. Gdy brak jest naturalnego nawilżenia, błona śluzowa pochwy jest podatna na uszkodzenia, co w efekcie pozbawia kobiety chęci na seks.

Naturalne nawilżanie okolic intymnych zapewniają gruczoły umieszczone w szyjce macicy. Produkują wydzielinę, która spływa w dół oczyszczając powierzchnię pochwy. Jest lekko kwasowa, co zapobiega zakażeniom, np. grzybicy. Nieznaczne białe upławy, jakie zauważa większość kobiet, są zupełnie normalne. W czasie podniecenia seksualnego dodatkową wydzielinę wytwarzają dwa gruczoły Bartholina, znajdujące się u wejścia do pochwy, w obrębie większych warg sromowych.

Suchość pochwy - przyczyny

Istnieje kilka przyczyn wystąpienia suchości pochwy. Do psychologicznych specjaliści zaliczają brak podniecenia wywołany niewłaściwą grą wstępną lub stresem. Suchość pochwy występuje często u kobiet z niskim poziomem estrogenów: u matek karmiących piersią, kobiet po usunięciu macicy, a także po chemioterapii. Wystąpienie suchości jest jednym z pierwszych objawów menopauzy, gdy jajniki przestają produkować estrogen. Jest związana również z porodem, zabiegami ginekologicznymi oraz dopochwową antybiotykoterapią.

Niestety także niewłaściwa higiena intymna ma wpływ na stan pochwy - niektóre żele pod prysznic i mydła, olejki do kąpieli i proszki do prania mogą zaburzać naturalne nawilżenie. Pewne leki używane w leczeniu alergii, przeziębień i antydepresanty mogą powodować wysychanie błon śluzowych, także tych w pochwie.

Kwas hialuronowy dla intymnego nawilżenia

Usunięcie dolegliwości związanych z suchością to znaczna poprawa jakości życia. Można to zrobić samodzielnie stosując globulki dopochwowe z kwasem hialuronowym (HA). Kwas hialuronowy ma doskonałe właściwości nawilżające. Stosowany dopochwowo zwiększa nawilżenie błony śluzowej pochwy. Np. HA wchodzące w skład preparatu Muvocagin ma unikalną drobnocząsteczkową strukturę, dzięki czemu głębiej wnika do tkanek pochwy i szyjki macicy. 1 gr HA z Mucovaginu wiąże aż 6 l wody.

Mucovagin można stosować, aby zapewnić intymne nawilżenie i zlikwidować suchość pochwy spowodowaną wszystkimi wymienionymi wyżej przyczynami. Jest o wiele skuteczniejszy niż popularne żele intymne, które nie zawierają kwasu hialuronowego.


Mucovagin Nawilżenie i odnowa okolic intymnych
dla kobiet w każdym wieku.

Mucovagin globulki

z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym BASHYAL

Mucovagin globulki

Mucovagin globulki został opracowany z myślą o milionach kobiet, które cierpią z powodu suchości miejsc intymnych. Mucovagin globulki dedykowany jest również kobietom po zabiegach ginekologicznych, w tym ginekologii estetycznej. Mucovagin globulki to szybkie nawilżenie i regeneracja dla kobiet w każdym wieku.

Mucovagin żel

z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym BASHYAL

Mucovagin żel

Mucovagin żel dedykowany jest kobietom, dla których stosowanie globulki może być niekomfortowe bądź potrzebują zastosować terapię na zewnętrzne okolice pochwy. Mucovagin żel to szybkie nawilżenie i regeneracja dla kobiet w każdym wieku.