Gdy zawiedzie naturalne nawilżenie części intymnych, doznania seksualne tracą na intensywności, a w czasie stosunku pojawia się ból. Wiele kobiet szuka wówczas sposobu, aby pozbyć się suchości i poprawić jakość współżycia.


16963.jpg

Pierwszym ratunkiem są zazwyczaj intymne lubrykanty, łatwo dostępne w popularnych drogeriach oraz aptekach. Niestety często panie stwierdzają, że przynoszą one niewystarczającą lub krótkotrwałą poprawę. Okazuje się, że źle wybrany lubrykant może nawet pogorszyć stan zdrowia.

Nie wszystkie lubrykanty pomogą

- „W sprzedaży można spotkać lubrykanty na bazie gliceryny, silikonu i wody. Te na bazie gliceryny zwiększają ryzyko drożdżycy lub infekcji pęcherza, ponieważ trudniej wypłukują się z pochwy. Pozostawione na dłużej w zakamarkach warg sromowych są doskonałym środowiskiem do rozwoju bakterii" – mówi Joanna Keszka, specjalistka w dziedzinie kobiecej seksualności, założycielka LoveStore.Barbarella.pl

Specjalistka odradza produkty zawierające barwniki, substancje smakowe i zapachowe, które mogą podrażniać i wywoływać uczulenia. Bezpieczny lubrykant to taki, który powstał na bazie wody, jest bezwonny i bezbarwny, a więc zbliżony do naturalnego śluzu. – „Dobry lubrykant powinien zapewnić dobry poślizg, a jednocześnie łatwo wymywać się z pochwy. A przede wszystkim nie szkodzić delikatnemu środowisku bakteryjnemu pochwy.” – dodaje Joanna Keszka.

Globulki z kwasem hialuronowym

Na dłużej komfort życia intymnego przywrócą specjalne globulki dopochwowe z kwasem hialuronowym. Ten naturalny składnik występuje w ludzkiej skórze, w wielu tkankach i płynach ustrojowych, gdzie zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia. Jego działanie polega m.in. na wiązaniu wody oraz naprawie uszkodzonego nabłonka. Dlatego doskonale sprawdza się przy zwalczaniu suchości pochwy i przywróceniu naturalnej wilgotności. Wystarczy 10 dniowa kuracja globulkami Mucovagin, które dostępne są bez recepty.

Mucovagin to nowe na polskim rynku globulki z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym BASHYAL ™ o udowodnionej skuteczności i wysokim bezpieczeństwie stosowania. Co ważne, Mucovagin nie zawiera składników dodatkowych tj. parabenów, olejków roślinnych ani środków zapachowych. Może być stosowany w czasie ciąży i karmienia piersią.


Mucovagin Nawilżenie i odnowa okolic intymnych
dla kobiet w każdym wieku.

Mucovagin globulki

z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym BASHYAL

Mucovagin globulki

Mucovagin globulki został opracowany z myślą o milionach kobiet, które cierpią z powodu suchości miejsc intymnych. Mucovagin globulki dedykowany jest również kobietom po zabiegach ginekologicznych, w tym ginekologii estetycznej. Mucovagin globulki to szybkie nawilżenie i regeneracja dla kobiet w każdym wieku.

Mucovagin żel

z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym BASHYAL

Mucovagin żel

Mucovagin żel dedykowany jest kobietom, dla których stosowanie globulki może być niekomfortowe bądź potrzebują zastosować terapię na zewnętrzne okolice pochwy. Mucovagin żel to szybkie nawilżenie i regeneracja dla kobiet w każdym wieku.