Wiele kobiet, cierpiących na niedoczynność tarczycy, skarży się na suchość okolic pochwy. Czy da się jakoś zapobiec dolegliwościom intymnym przy niedoczynności?


27092.jpg

Niedoczynność tarczycy to choroba o bardzo złożonych objawach. Często kobiety, które skarżą się na różne dolegliwości z dziedziny endokrynologii, mają również problemy hormonalne, niezwiązane bezpośrednio z samą tarczycą, które - nieregulowane, mogą prowadzić do wielu różnych zaburzeń, w tym kłopotów z prawidłowym nawilżeniem okolic intymnych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wpływie hormonów płciowych żeńskich na swój organizm, koniecznie zajrzyj tutaj.

 Regularne badania tarczycy są bardzo ważne. Dzięki nim można potwierdzić lub wykluczyć stany zapalne, takie jak choroba Gravesa i Basedowa oraz Hashimoto, a także nadczynność lub niedoczynność gruczołu (które mogą być spowodowane wspomnianymi stanami zapalnymi). Niedoczynność i nadczynność są dla kobiet szczególnie kłopotliwe, ponieważ mogą być przyczyną problemów z płodnością. Ponadto szereg objawów, które towarzyszą tym schorzeniom jest naprawdę długi. Zwłaszcza gdy dochodzą do tego choroba Hashimoto lub Gravesa i Basedova.

Jakie badania należy wykonać w diagnostyce chorób tarczycy?

Przede wszystkim należy wykonać badania krwi, w których zostanie sprawdzone stężenie T4 (tyroksyny), T4 (trójjodotyroniny), FT4 (wolnej tyroksyny), FT3 (wolnej trójjodotyroniny), TRAb i aTPO (przeciwciała). Przeciwciała są szczególnie ważnym elementem do zbadania przy problemach z płodnością. Warto również wykonać USG tarczycy, które może okazać się kluczowe na dalszych etapach diagnostyki.

Niedoczynność tarczycy i jej skutki

Dobrze regulowane hormony sprawiają, że objawy mijają, jednak jeśli przy niedoczynności współwystępuje choroba Hashimoto, symptomy są dużo bardziej dokuczliwe i zróżnicowane. Obok wypadania włosów, zaparć, osłabienia, ciągłego zmęczenia i ograniczenia zdolności intelektualnych, również zapamiętywania, wymienia się także skłonność do depresji i suchość skóry. Wszystkie te objawy należy zgłosić lekarzowi, który pomoże w unormowaniu pracy tarczycy. W przypadku suchości okolic intymnych, świetnym rozwiązaniem, które zapewni długotrwałe efekty i komfort, z pewnością okaże się preparat Mucovagin. Polecany jest zwłaszcza Mucovagin żel - to innowacyjny preparat, posiadający w swoim składzie formułę drobnocząsteczkowego kwasu hialuronowego BASHYAL, opracowany z myślą o milionach kobiet, które cierpią z powodu suchości miejsc intymnych.


Mucovagin Nawilżenie i odnowa okolic intymnych
dla kobiet w każdym wieku.

Mucovagin globulki

z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym BASHYAL

Mucovagin globulki

Mucovagin globulki został opracowany z myślą o milionach kobiet, które cierpią z powodu suchości miejsc intymnych. Mucovagin globulki dedykowany jest również kobietom po zabiegach ginekologicznych, w tym ginekologii estetycznej. Mucovagin globulki to szybkie nawilżenie i regeneracja dla kobiet w każdym wieku.

Mucovagin żel

z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym BASHYAL

Mucovagin żel

Mucovagin żel dedykowany jest kobietom, dla których stosowanie globulki może być niekomfortowe bądź potrzebują zastosować terapię na zewnętrzne okolice pochwy. Mucovagin żel to szybkie nawilżenie i regeneracja dla kobiet w każdym wieku.