Suchość pochwy i związany z nią ból podczas stosunku to częste objawy przy antykoncepcji hormonalnej. Dla wielu kobiet są tak dużym problemem, że rezygnują z tej metody zapobiegania ciąży.


16964.jpg

Zmiany hormonalne wywołane stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych mogą zmniejszać nawilżenie pochwy i prowadzić tym samym do zaburzeń intymnych. Jest to jeden z ubocznych skutków stosowania pigułek.

Jak odzyskać naturalne nawilżenie

Z tymi zaburzeniami w parze idzie ból i dyskomfort odczuwany w trakcie współżycia. Ból najczęściej związany jest z uszkodzeniem lub podrażnieniem błony śluzowej pochwy, która jest pozbawiona naturalnego nawilżenia i przez to bardziej wrażliwa. Dla wielu kobiet to wstydliwa kwestia, o której wolą nie mówić. Taka sytuacja może prowadzić do ograniczenia współżycia i zmniejszenia libido.

Według statystyk co czwarta młoda, aktywna seksualnie pacjentka, ma objawy suchości po pigułkach. Jednak kobiety zwykle nie zgłaszają tego swojemu lekarzowi. Te, które szukają pomocy u specjalisty, próbują zmieniać zażywane pigułki, ale nie zawsze to pomaga.

Aby zmniejszyć dyskomfort spowodowany suchością i zapobiec bólowi w trakcie współżycia wiele kobiet stosuje doraźne metody, np. popularne żele nawilżające. Trzeba pamiętać, że lubrykanty nie stymulują naturalnego nawilżania, a jedynie je imitują, często w niewystarczający sposób. Dodatkowym minusem jest ich krótkotrwałe działanie.

Gdy po współżyciu odczuwasz bolesność wewnątrz pochwy związaną ze stosowaniem antykoncepcji hormonalnej od razu zadbaj o odpowiednie leczenie. To kuracja przy pomocy globulek z kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy zwalczy suchość pochwy

Kwas hialuronowy, naturalny składnik ludzkiego organizmu, odpowiada za nawilżenie wielu tkanek i części ciała, w tym skóry. Stosowany w ginekologii w postaci dopochwowej, np. globulek Mucovagin, szybko regeneruje błonę śluzową pochwy. Pobudza proces gojenia i odnowy nabłonka pochwy. Globulki Mucovagin dostępne są bez recepty i można bezpiecznie stosować je samodzielnie.

To zdrowy i naturalny sposób na szybkie odzyskanie właściwych funkcji pochwy. Kwas hialuronowy zapewnia elastyczność i przywraca intymną wilgotność, co ma korzystny wpływ na satysfakcję seksualną. Jest o wiele bardziej przyjazny dla ekosystemu pochwy niż nawilżające lubrykanty, które przynoszą jedynie chwilową ulgę.


Mucovagin Nawilżenie i odnowa okolic intymnych
dla kobiet w każdym wieku.

Mucovagin globulki

z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym BASHYAL

Mucovagin globulki

Mucovagin globulki został opracowany z myślą o milionach kobiet, które cierpią z powodu suchości miejsc intymnych. Mucovagin globulki dedykowany jest również kobietom po zabiegach ginekologicznych, w tym ginekologii estetycznej. Mucovagin globulki to szybkie nawilżenie i regeneracja dla kobiet w każdym wieku.

Mucovagin żel

z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym BASHYAL

Mucovagin żel

Mucovagin żel dedykowany jest kobietom, dla których stosowanie globulki może być niekomfortowe bądź potrzebują zastosować terapię na zewnętrzne okolice pochwy. Mucovagin żel to szybkie nawilżenie i regeneracja dla kobiet w każdym wieku.