O tym, że masz nadżerkę, najczęściej dowiesz się w trakcie badania ginekologicznego. O jej istnieniu mogą świadczyć odczuwane dolegliwości: upławy, zmiany w zapachu śluzu, dyskomfort w okolicy sromu (pieczenie i swędzenie).


16962.jpg

O tym, że nadżerka mogła się już rozwinąć świadczą silniejsze symptomy: krwawienie, ból podczas współżycia, a nawet bóle brzucha. W takim wypadku nie warto zwlekać, ale jak najszybciej skonsultować się z ginekologiem. Nieleczona nadżerka może prowadzić nawet do stanów nowotworowych.

Leczenie nadżerki

Leczenie nadżerki najczęściej związane jest ze specjalistycznym zabiegiem. Są jednak sytuacje, w których wystarczy trafnie zdiagnozować czynnik, który ją powoduje i usunąć go. Dotyczy to nadżerek powstałych w wyniku stosowania globulek lub pianek antykoncepcyjnych. Również nadżerki, które wystąpiły z powodu zmian hormonalnych mogą ustąpić samoistnie.
W leczeniu zabiegowym chore tkanki na nabłonku pochwy niszczone są poprzez działanie wiązką lasera (fotokoagulacja), wymrażanie ciekłym azotem (kriokoagulacja) i wypalanie za pomocą iskry elektrycznej (elektrokoagulacja).

Kwas hialuronowy dla intymnej regeneracji

Po zabiegu usuwania nadżerki następuje kilka tygodni na gojenie błony śluzowej pochwy. W tym czasie lekarze zalecają powstrzymanie się od współżycia, aż do czasu następnej kontroli. Ważne jest również bardzo skrupulatne przestrzeganie zasad higieny i innych zaleceń ginekologa.

Warto pamiętać, że sama nadżerka jak i jej inwazyjne leczenie, oznaczają ubytek w nabłonku pochwy. Po leczeniu nadżerki warto stosować globulki z kwasem hialuronowym np. Mucovagin, aby przyśpieszyć prawidłowe gojenie. Kwas hialuronowy ma duże znaczenie w intymnej regeneracji: wzmacnia strukturę błony śluzowej pochwy, aktywuje jej mechanizmy odpornościowe. Globulki z kwasem hialuronowym pomogą szybciej odzyskać dawny komfort – gdyż zapewnią właściwą elastyczność i nawilżenie pochwy.


Mucovagin Nawilżenie i odnowa okolic intymnych
dla kobiet w każdym wieku.

Mucovagin globulki

z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym BASHYAL

Mucovagin globulki

Mucovagin globulki został opracowany z myślą o milionach kobiet, które cierpią z powodu suchości miejsc intymnych. Mucovagin globulki dedykowany jest również kobietom po zabiegach ginekologicznych, w tym ginekologii estetycznej. Mucovagin globulki to szybkie nawilżenie i regeneracja dla kobiet w każdym wieku.

Mucovagin żel

z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym BASHYAL

Mucovagin żel

Mucovagin żel dedykowany jest kobietom, dla których stosowanie globulki może być niekomfortowe bądź potrzebują zastosować terapię na zewnętrzne okolice pochwy. Mucovagin żel to szybkie nawilżenie i regeneracja dla kobiet w każdym wieku.