Ciąża, poród i połóg to wyjątkowe chwile w życiu każdej kobiety. Jednak bardzo często radość z nowonarodzonego dziecka przyćmiewa ogromny ból i późniejszy dyskomfort związany z porodem i okresem połogu.


16448.jpg

Zmiany w pochwie i macicy wywołane podczas porodu wpływają negatywnie na komfort psychiczny kobiety i jej życie seksualne. Jak przyspieszyć rekonwalescencję? Okazuje się, że ważnym elementem jest już samo przygotowanie krocza do porodu, a następnie odpowiednie wsparcie regeneracji pochwy po porodzie.

Kiedy Twoje okolice intymne wymagają szczególnej opieki po porodzie?

  • gdy zostanie przedłużona druga faza porodu
  • gdy poród jest zabiegowy
  • gdy noworodek ma wyższą niż standardowa masę urodzeniową
  • gdy dojdzie do pęknięcia krocza
  • gdy jest wykonane nacięcie krocza

W powyższych sytuacjach dochodzi do urazów tkanek miękkich krocza. W takich przypadkach zalecany jest Mucovagin żel z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym, który ułatwia gojenie się ran po porodzie, uelastycznia krocze i poprawia komfort intymny.

Możesz skrócić czas rekonwalescencji i zmniejszyć dyskomfort okolic intymnych ćwicząc regularnie mięśnie kegla oraz wprowadzając 5 – 10 minutowy masaż krocza od 30. tygodnia ciąży. Jego zadaniem jest uelastycznienie, rozciągnięcie i rozluźnienie okolic pochwy. Aby wzmocnić efekt masażu warto stosować żel z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym, który wykazuje silne właściwości nawilżające i uelastyczniające. Drobnocząsteczkowy kwas hialuronowy tworzy na powierzchni pochwy ochronną, żelową powłokę, która wspiera naturalne mechanizmy regeneracyjne i obronne. Powstała bariera przeciwdziała rozwojowi flory patogennej, przywraca naturalną wilgotność, ułatwia i przyspiesza procesy gojenia.

Stosując odpowiednią, systematyczną pielęgnację bardzo szybko zapomnisz o dyskomforcie związanym z porodem, a Twoje miejsca intymne zachowają swoją dawną elastyczność i znów będziesz mogła cieszyć się seksem. Zostając mamą nie zapominaj o sobie! Czerp radość z każdej chwili spędzonej ze swoją pociechą, ale pamiętaj, że macierzyństwo to również Mama, która stanie na wysokości każdego zadania, gdy będzie szczęśliwa, zadbana i pełna poczucia własnej wartości.


Mucovagin Nawilżenie i odnowa okolic intymnych
dla kobiet w każdym wieku.

Mucovagin globulki

z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym BASHYAL

Mucovagin globulki

Mucovagin globulki został opracowany z myślą o milionach kobiet, które cierpią z powodu suchości miejsc intymnych. Mucovagin globulki dedykowany jest również kobietom po zabiegach ginekologicznych, w tym ginekologii estetycznej. Mucovagin globulki to szybkie nawilżenie i regeneracja dla kobiet w każdym wieku.

Mucovagin żel

z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym BASHYAL

Mucovagin żel

Mucovagin żel dedykowany jest kobietom, dla których stosowanie globulki może być niekomfortowe bądź potrzebują zastosować terapię na zewnętrzne okolice pochwy. Mucovagin żel to szybkie nawilżenie i regeneracja dla kobiet w każdym wieku.