Kiedy zamiast przyjemności czujemy podczas seksu ból, ochota na zbliżenie automatycznie znika. A przyczyn bólu może być naprawdę wiele: od schorzeń fizycznych, takich jak grzybica czy endometrioza, po psychiczne, jak na przykład pochwica. Jednak najpopularniejszym czynnikiem, wywołującym nieprzyjemne doznania w łóżku, jest zdecydowanie suchość pochwy.


24194.jpg

Dyskomfort w trakcie seksu nie pozwala nam na czerpanie fizycznej satysfakcji. Odbija się to na naszym zdrowiu fizycznym, a niekiedy również na relacji z partnerem. Na szczęście są rozwiązania, które mogą nam pomóc w walce o udane życie intymne.

Po pierwsze - rezygnacja z lateksu

Ale zdecydowanie nie z tych rewelacyjnych spodni z imitowanej skóry, które przygotowałaś na Wasz wieczór we dwoje! Chodzi przede wszystkim o prezerwatywy lateksowe. Mogą one podrażniać i prowadzić do różnego rodzaju reakcji alergicznych. W przypadku okolic intymnych, oznakami podrażnienia są najczęściej: pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie. Nawet lekka nadwrażliwość na lateks może być bardzo nieprzyjemna w skutkach. Warto sięgać po prezerwatywy bez lateksu, a także inne rodzaje antykoncepcji, jak na przykład tabletki hormonalne (ale uwaga - obniżając poziom estrogenów, tabletki mogą również  wpłynąć negatywnie na nasze nawilżenie) czy wkładka wewnątrzmaciczna.

Po drugie - badania

Warto przebadać się i wykluczyć wszelkie ewentualne infekcje okolic intymnych. Przykładowo, grzybica pochwy, czyli jedno z najczęstszych schorzeń u kobiet, może znacząco wpływać na jakość stosunku - powinnyśmy ją jak najszybciej wyleczyć. Jej obecność mogą sygnalizować bóle brzucha, nieprzyjemne upławy, świąd oraz pieczenie i oczywiście mocno odczuwalny dyskomfort w trakcie stosunku. Warto regularnie odwiedzać ginekologa i wykonywać podstawowe badania kontrolne, a także pamiętać o profilaktyce okolic intymnych - najważniejsza jest odpowiednia higiena oraz delikatna, wykonana z przyjaznych skórze materiałów, bielizna.

Po trzecie - odpowiednie nawilżenie

Brak odpowiedniej gry wstępnej, a także suchość w wyniku chorób, wieku, czy stosowania antykoncepcji, jest najpopularniejszą przyczyną nieprzyjemnych doznań w łóżku. Warto porozmawiać z partnerem i przedłużyć wspólną zabawę przed samym stosunkiem, aby w pełni się zrelaksować i przygotować fizycznie na zbliżenie. Jednak z pomocą w pełnym nawilżeniu przyjdzie nam zawsze Mucovagin. Globulki i żel są specjalnie przystosowane do zapewniania odpowiedniej jakości współżycia kobietom w każdym wieku. Nie zawierają hormonów, parabenów, olejków i wyciągów roślinnych oraz środków zapachowych. W terapii standardowej wystarczy tylko jedna globulka dziennie lub naniesienie niewielkiej ilości produktu w formie żelu, aby móc cieszyć się odpowiednim nawilżeniem i ponownie zacząć czerpać pełną przyjemność z seksu.


Mucovagin Nawilżenie i odnowa okolic intymnych
dla kobiet w każdym wieku.