Pierwsze zbliżenie seksualne jest jednym z tych wydarzeń, które bezsprzecznie będziesz pamiętać do końca życia. Tym bardziej, warto postarać się o to żeby było dla Ciebie wyjątkowe i bezpieczne dla zdrowia.


37849.jpg

Czy naprawdę chcesz uprawiać seks? Podejmij decyzję zgodną ze swoim sumieniem

Niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu lub szkoły do której uczęszczasz - nie ma nic wstydliwego w byciu dziewicą lub prawiczkiem. Nie powinnaś decydować się na współżycie pod wpływem presji społecznej czy rówieśniczej. Ani oczekiwania partnera, ani koleżanki, które mówią, że “już czas”, nie są wystarczającym argumentem by ulec i zrobić coś niezgodnego ze swoimi potrzebami lub zasadami. Najważniejsze jest, żebyś to Ty była przekonana, że ten niepowtarzalny akt przeżyjesz z osobą, która jest tego warta - która Cię szanuje, będzie Cię wspierać i zostanie z Tobą dłużej niż na jedną noc. Pamiętaj też, że niezależnie od tego jak bardzo zaawansowane są pieszczoty między partnerami - każda ze stron ma prawo wycofać się w dowolnym momencie.

Poznaj ryzyko - ciąża oraz choroby przenoszone drogą płciową

Istotne jest pamiętać, że już od pierwszego stosunku seksualnego możesz zajść w ciążę lub zarazić się chorobą przenoszoną droga płciową. Przed większością zagrożeń chroni Cię właściwie założona prezerwatywa. W sprawie antykoncepcji warto skonsultować się z ginekologiem, który doradzi jaka forma antykoncepcji jest dla Ciebie najbardziej właściwa oraz zleci potrzebne badania przed ewentualnym przepisaniem antykoncepcji hormonalnej. Pamiętaj, że stosunek przerywany nie jest formą antykoncepcji i może doprowadzić do ciąży. Warto jest zadać sobie pytanie co zrobisz jeśli Ty zajdziesz w ciążę lub partner zarazi Cię chorobą przenoszoną drogą płciową. Jeśli nie jesteście gotowi na konsekwencje płynące z uprawiania seksu, nie jesteście gotowi na seks.

Zadbajcie o logistykę wyjątkowego wydarzenia jakim jest pierwszy raz

Uprawiając seks po raz pierwszy nie wiesz, jak zareaguje Twoje ciało, jakie pieszczoty są dla Ciebie najbardziej pobudzające, ani jak sprawić, żeby partner czuł się gotowy na zbliżenie. Niezwykle ważna jest odpowiednio długa gra wstępna obejmująca np. długie pocałunki, powolne rozbieranie. Wasza bliskość i wspólne pieszczoty powinny trwać tak długo, aż Twoja pochwa będzie odpowiednio nawilżona. Pamiętaj, żeby po skończonym zbliżeniu udać się do łazienki - oddać mocz (to ważne gdyż podczas zbliżenia do okolic cewki moczowej mogą dostać się szkodliwe drobnoustroje) i podmyj okolice intymne. Dla większego komfortu po stosunku zastosuj żel dopochwowy. Wybierz żel nie zawierający hormonów, parabenów, olejków i wyciągów roślinnych oraz środków zapachowych np. Mucovagin żel. Postaw na żel na bazie drobnocząsteczkowego kwasu hialuronowego, gdyż dodatkowo nawilżą pochwę i przyczynią się do szybkiego gojenia mikrourazów i otarć, które mogą zdarzyć się podczas aktu seksualnego.

Zadbajcie o stronę emocjonalną pierwszego zbliżenia seksualnego

Ważne żebyś czuła się akceptowana przez swojego partnera i wzajemnie. Musicie się nie tylko lubić, ale i szanować, mieć do siebie zaufanie. Nawet w najdrobniejszy sposób zaplanowany scenariusz na “idealny pierwszy raz” nie zagwarantuje Ci niezapomnianych emocji, jeśli nie będziesz dzieliła go z najważniejszą dla siebie osobą. Ponadto, przygotujcie się na fale najróżniejszych emocji jaka może Wam towarzyszyć w trakcie i po seksie.

Jesteś gotowa na rozpoczęcie współżycia, jeśli oboje:
    •    Jesteście świadomi zagrożeń, czyli wiecie co zrobić, jeśli pocznie się dziecko
    •    Jesteście pełnoletni i trzeźwi
    •    Robicie to dla siebie samych, a nie z powodu presji partnera lub otoczenia
    •    Zadbaliście o odpowiednie okoliczności
    •    Ufacie sobie nawzajem

Jeśli tylko masz jakąkolwiek wątpliwość co do swojego partnera, miejsca w którym decydujecie się na pierwszy raz, lub nie macie środków antykoncepcyjnych - nie decyduj się na ten krok. Naprawdę warto poczekać na właściwą osobę i okoliczności.


Mucovagin Nawilżenie i odnowa okolic intymnych
dla kobiet w każdym wieku.