Suchość pochwy dotyka co piątą młodą kobietę i ponad połowę pań w okresie menopauzy. Pomoc jest na wyciągnięcie ręki - to dopochwowe globulki z kwasem hialuronowym. Przywrócą odpowiednie nawilżenie pochwy i komfort życia intymnego.


16966.jpg

Częstym objawem suchości jest ból podczas współżycia. Gdy brak jest naturalnego nawilżenia, błona śluzowa pochwy jest podatna na uszkodzenia, co w efekcie pozbawia kobiety chęci na seks.

Naturalne nawilżanie okolic intymnych zapewniają gruczoły umieszczone w szyjce macicy. Produkują wydzielinę, która spływa w dół oczyszczając powierzchnię pochwy. Jest lekko kwasowa, co zapobiega zakażeniom, np. grzybicy. Nieznaczne białe upławy, jakie zauważa większość kobiet, są zupełnie normalne. W czasie podniecenia seksualnego dodatkową wydzielinę wytwarzają dwa gruczoły Bartholina, znajdujące się u wejścia do pochwy, w obrębie większych warg sromowych.

Suchość pochwy - przyczyny

Istnieje kilka przyczyn wystąpienia suchości pochwy. Do psychologicznych specjaliści zaliczają brak podniecenia wywołany niewłaściwą grą wstępną lub stresem. Suchość pochwy występuje często u kobiet z niskim poziomem estrogenów: u matek karmiących piersią, kobiet po usunięciu macicy, a także po chemioterapii. Wystąpienie suchości jest jednym z pierwszych objawów menopauzy, gdy jajniki przestają produkować estrogen. Jest związana również z porodem, zabiegami ginekologicznymi oraz dopochwową antybiotykoterapią.

Niestety także niewłaściwa higiena intymna ma wpływ na stan pochwy - niektóre żele pod prysznic i mydła, olejki do kąpieli i proszki do prania mogą zaburzać naturalne nawilżenie. Pewne leki używane w leczeniu alergii, przeziębień i antydepresanty mogą powodować wysychanie błon śluzowych, także tych w pochwie.

Kwas hialuronowy dla intymnego nawilżenia

Usunięcie dolegliwości związanych z suchością to znaczna poprawa jakości życia. Można to zrobić samodzielnie stosując globulki dopochwowe z kwasem hialuronowym (HA). Kwas hialuronowy ma doskonałe właściwości nawilżające. Stosowany dopochwowo zwiększa nawilżenie błony śluzowej pochwy. Np. HA wchodzące w skład preparatu Muvocagin ma unikalną drobnocząsteczkową strukturę, dzięki czemu głębiej wnika do tkanek pochwy i szyjki macicy. 1 gr HA z Mucovaginu wiąże aż 6 l wody.

Mucovagin można stosować, aby zapewnić intymne nawilżenie i zlikwidować suchość pochwy spowodowaną wszystkimi wymienionymi wyżej przyczynami. Jest o wiele skuteczniejszy niż popularne żele intymne, które nie zawierają kwasu hialuronowego.


Mucovagin Nawilżenie i odnowa okolic intymnych
dla kobiet w każdym wieku.