Każda dbająca o wygląd kobieta zna właściwości kwasu hialuronowego zapewniającego piękny wygląd cery. Czy wiesz, że dzięki temu składnikowi możliwa jest ogólna odnowa? Kwas hialuronowy warto stosować dla intymnego komfortu.


16965.jpg

Kwas hialuronowy (HA) jest naturalnym składnikiem organizmów żywych. W największym stężeniu występuje w skórze, gdzie umożliwia utrzymywanie wody w tkankach. Występuje również we włosach, oczach, dziąsłach i stawach oraz wielu płynach ustrojowych.

Kwas hialuronowy dla pięknej skóry

Kwas hialuronowy ma doskonałe właściwości nawilżające. Ponieważ jest naturalnym składnikiem ciała, jego stosowanie nie wywołuje podrażnień. Jest więc wykorzystywany w zabiegach, które powinny spełniać największe normy bezpieczeństwa np. przy wypełnianiu zmarszczek twarzy. Ten coraz bardziej popularny zabieg, polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w postaci przezroczystego żelu w miejsce wymagające korekty np. okolice oczu. Oprócz działania wypełniającego, daje znaczną poprawę elastyczności skóry. Wielką zaletą preparatów z kwasem hialuronowym w medycynie estetycznej, jest ich całkowite wchłanianie i fakt, że nie stwarzają ryzyka reakcji alergicznej.

Bądź piękna od wewnątrz

Kwas hialuronowy od kilku lat jest też coraz szerzej stosowany dla poprawy komfortu życia intymnego. Tak, jak z wiekiem zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego w skórze i staje się ona bardziej wiotka, podobnie błona śluzowa pochwy jest bardziej podatna na podrażnienia i suchość. Takie dolegliwości są często odczuwane wraz z pierwszymi oznakami menopauzy, gdy zmniejsza się produkcja estrogenu. Wpływa to na wystąpienie suchości pochwy. Wówczas z pomocą przyjdzie dobrze już znany, bezpieczny kwas hialuronowy, tym razem stosowany w postaci globulek dopochwowych.

Dzięki kuracji globulkami z HA, którą można przeprowadzić samodzielnie, możliwa jest intymna regeneracja - zwiększenie nawilżenia błony śluzowej wyściełającej pochwę. Pozwoli to na zachowanie wilgotnej warstwy wewnątrz, która jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania narządów płciowych i satysfakcji seksualnej.

Tak samo, jak dbasz o bezpieczeństwo zabiegów hialuronowych na twarz, podobnie warto postąpić w przypadku intymnej odnowy. Bezpiecznym preparatem jest nowość na polskim rynku – Mucovagin. W przeciwieństwie do innych globulek jest bezpieczny - nie zawiera parabenów, ani olejków roślinnych, które mogą wywoływać podrażnienia. Jest produkowany nowoczesnymi metodami biotechnologicznymi i zawiera kwas hialuronowy wysokiej jakości.

A wcierając wieczorem dobry krem z kwasem hialuronowym pamiętaj, że piękno, to także Twój komfort intymny na co dzień.


Mucovagin Nawilżenie i odnowa okolic intymnych
dla kobiet w każdym wieku.