Gdy zawiedzie naturalne nawilżenie części intymnych, doznania seksualne tracą na intensywności, a w czasie stosunku pojawia się ból. Wiele kobiet szuka wówczas sposobu, aby pozbyć się suchości i poprawić jakość współżycia.


16963.jpg

Pierwszym ratunkiem są zazwyczaj intymne lubrykanty, łatwo dostępne w popularnych drogeriach oraz aptekach. Niestety często panie stwierdzają, że przynoszą one niewystarczającą lub krótkotrwałą poprawę. Okazuje się, że źle wybrany lubrykant może nawet pogorszyć stan zdrowia.

Nie wszystkie lubrykanty pomogą

- „W sprzedaży można spotkać lubrykanty na bazie gliceryny, silikonu i wody. Te na bazie gliceryny zwiększają ryzyko drożdżycy lub infekcji pęcherza, ponieważ trudniej wypłukują się z pochwy. Pozostawione na dłużej w zakamarkach warg sromowych są doskonałym środowiskiem do rozwoju bakterii" – mówi Joanna Keszka, specjalistka w dziedzinie kobiecej seksualności, założycielka LoveStore.Barbarella.pl

Specjalistka odradza produkty zawierające barwniki, substancje smakowe i zapachowe, które mogą podrażniać i wywoływać uczulenia. Bezpieczny lubrykant to taki, który powstał na bazie wody, jest bezwonny i bezbarwny, a więc zbliżony do naturalnego śluzu. – „Dobry lubrykant powinien zapewnić dobry poślizg, a jednocześnie łatwo wymywać się z pochwy. A przede wszystkim nie szkodzić delikatnemu środowisku bakteryjnemu pochwy.” – dodaje Joanna Keszka.

Globulki z kwasem hialuronowym

Na dłużej komfort życia intymnego przywrócą specjalne globulki dopochwowe z kwasem hialuronowym. Ten naturalny składnik występuje w ludzkiej skórze, w wielu tkankach i płynach ustrojowych, gdzie zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia. Jego działanie polega m.in. na wiązaniu wody oraz naprawie uszkodzonego nabłonka. Dlatego doskonale sprawdza się przy zwalczaniu suchości pochwy i przywróceniu naturalnej wilgotności. Wystarczy 10 dniowa kuracja globulkami Mucovagin, które dostępne są bez recepty.

Mucovagin to nowe na polskim rynku globulki z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym BASHYAL ™ o udowodnionej skuteczności i wysokim bezpieczeństwie stosowania. Co ważne, Mucovagin nie zawiera składników dodatkowych tj. parabenów, olejków roślinnych ani środków zapachowych. Może być stosowany w czasie ciąży i karmienia piersią.


Mucovagin Nawilżenie i odnowa okolic intymnych
dla kobiet w każdym wieku.