Wiele kobiet, cierpiących na niedoczynność tarczycy, skarży się na suchość okolic pochwy. Czy da się jakoś zapobiec dolegliwościom intymnym przy niedoczynności?


27092.jpg

Niedoczynność tarczycy to choroba o bardzo złożonych objawach. Często kobiety, które skarżą się na różne dolegliwości z dziedziny endokrynologii, mają również problemy hormonalne, niezwiązane bezpośrednio z samą tarczycą, które - nieregulowane, mogą prowadzić do wielu różnych zaburzeń, w tym kłopotów z prawidłowym nawilżeniem okolic intymnych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wpływie hormonów płciowych żeńskich na swój organizm, koniecznie zajrzyj tutaj.

 Regularne badania tarczycy są bardzo ważne. Dzięki nim można potwierdzić lub wykluczyć stany zapalne, takie jak choroba Gravesa i Basedowa oraz Hashimoto, a także nadczynność lub niedoczynność gruczołu (które mogą być spowodowane wspomnianymi stanami zapalnymi). Niedoczynność i nadczynność są dla kobiet szczególnie kłopotliwe, ponieważ mogą być przyczyną problemów z płodnością. Ponadto szereg objawów, które towarzyszą tym schorzeniom jest naprawdę długi. Zwłaszcza gdy dochodzą do tego choroba Hashimoto lub Gravesa i Basedova.

Jakie badania należy wykonać w diagnostyce chorób tarczycy?

Przede wszystkim należy wykonać badania krwi, w których zostanie sprawdzone stężenie T4 (tyroksyny), T4 (trójjodotyroniny), FT4 (wolnej tyroksyny), FT3 (wolnej trójjodotyroniny), TRAb i aTPO (przeciwciała). Przeciwciała są szczególnie ważnym elementem do zbadania przy problemach z płodnością. Warto również wykonać USG tarczycy, które może okazać się kluczowe na dalszych etapach diagnostyki.

Niedoczynność tarczycy i jej skutki

Dobrze regulowane hormony sprawiają, że objawy mijają, jednak jeśli przy niedoczynności współwystępuje choroba Hashimoto, symptomy są dużo bardziej dokuczliwe i zróżnicowane. Obok wypadania włosów, zaparć, osłabienia, ciągłego zmęczenia i ograniczenia zdolności intelektualnych, również zapamiętywania, wymienia się także skłonność do depresji i suchość skóry. Wszystkie te objawy należy zgłosić lekarzowi, który pomoże w unormowaniu pracy tarczycy. W przypadku suchości okolic intymnych, świetnym rozwiązaniem, które zapewni długotrwałe efekty i komfort, z pewnością okaże się preparat Mucovagin. Polecany jest zwłaszcza Mucovagin żel - to innowacyjny preparat, posiadający w swoim składzie formułę drobnocząsteczkowego kwasu hialuronowego BASHYAL, opracowany z myślą o milionach kobiet, które cierpią z powodu suchości miejsc intymnych.


Mucovagin Nawilżenie i odnowa okolic intymnych
dla kobiet w każdym wieku.