Jakie objawy w obrębie okolic intymnych powinny wywołać nasz niepokój? Na które z nich powinna być uwrażliwiona każda kobieta?


30782.jpg

O okolice intymne należy dbać z taką samą starannością, jak o wszystkie inne części ciała. Nie tyczy się to jednak wyłącznie higieny i zabiegów pielęgnacyjnych – równie istotne są samodzielne obserwacje stanu okolic intymnych i szybkie odnotowywanie ewentualnych odchyleń od normy. Dlaczego? Powód jest prosty. Czasem szybka reakcja na wystąpienie nietypowych objawów może uratować nasze zdrowie.

Krwawienie

Krwawienie, które nie występuje podczas miesiączki, lecz pojawia się po stosunku, badaniu ginekologicznym lub bez konkretnej przyczyny, powinno być jednym z sygnałów ostrzegawczych dla każdej kobiety. Może być ono objawem różnych schorzeń – między innymi raka szyjki macicy.

Upławy o brzydkim zapachu

Upławy o brzydkim zapachu i nietypowym zabarwieniu (np.: szarawe, żółte, brunatne, intensywnie białe) mogą wystąpić mimo starannego dbania o higienę. Normalna wydzielina z pochwy jest najczęściej przezroczysta, jednak jej dokładny odcień oraz stopień natężenia zależy od konkretnego momentu cyklu. Przyczyny upławów są różne – często świadczą o wystąpieniu infekcji.

Swędzenie i pieczenie okolic intymnych

Swędzenie i pieczenie okolic intymnych to nieprzyjemny i krępujący objaw, który także powinien wzbudzić kobiecy niepokój. Bardzo często, razem z upławami, występuje na przykład przy grzybicy pochwy. Może być jednak spowodowany różnymi czynnikami – podrażniającą bielizną, niektórymi substancjami chemicznymi, zawartymi w kosmetykach do higieny intymnej lub niewłaściwie dobranym środkiem do prania i płukania.

Suchość

Suchość okolic intymnych może być spowodowana różnymi czynnikami: przebiegiem niektórych schorzeń, stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych, korzystaniem z zabiegów ginekologii estetycznej. Warto przy wystąpieniu suchości skorzystać ze sprawdzonych środków o skutecznym działaniu. Mucovagin globulki to innowacyjny preparat, posiadający w swoim składzie formułę drobnocząsteczkowego kwasu hialuronowego BASHYAL, opracowany z myślą o milionach kobiet, które cierpią z powodu suchości miejsc intymnych. Mucovagin globulki dedykowany jest również kobietom po zabiegach ginekologicznych, w tym ginekologii estetycznej. Mucovagin globulki to szybkie nawilżenie i regeneracja dla kobiet w każdym wieku.
Z każdym objawem należy się jednak zgłosić do lekarza, który postawi trafną diagnozę i  dpowiednio pokieruje procesem leczenia. Warto bacznie obserwować swój stan zdrowia, by móc łatwo dostrzec pierwsze niepokojące oznaki, świadczące o niewłaściwej pracy organizmu.


Mucovagin Nawilżenie i odnowa okolic intymnych
dla kobiet w każdym wieku.