Suchość pochwy i związany z nią ból podczas stosunku to częste objawy przy antykoncepcji hormonalnej. Dla wielu kobiet są tak dużym problemem, że rezygnują z tej metody zapobiegania ciąży.


16964.jpg

Zmiany hormonalne wywołane stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych mogą zmniejszać nawilżenie pochwy i prowadzić tym samym do zaburzeń intymnych. Jest to jeden z ubocznych skutków stosowania pigułek.

Jak odzyskać naturalne nawilżenie

Z tymi zaburzeniami w parze idzie ból i dyskomfort odczuwany w trakcie współżycia. Ból najczęściej związany jest z uszkodzeniem lub podrażnieniem błony śluzowej pochwy, która jest pozbawiona naturalnego nawilżenia i przez to bardziej wrażliwa. Dla wielu kobiet to wstydliwa kwestia, o której wolą nie mówić. Taka sytuacja może prowadzić do ograniczenia współżycia i zmniejszenia libido.

Według statystyk co czwarta młoda, aktywna seksualnie pacjentka, ma objawy suchości po pigułkach. Jednak kobiety zwykle nie zgłaszają tego swojemu lekarzowi. Te, które szukają pomocy u specjalisty, próbują zmieniać zażywane pigułki, ale nie zawsze to pomaga.

Aby zmniejszyć dyskomfort spowodowany suchością i zapobiec bólowi w trakcie współżycia wiele kobiet stosuje doraźne metody, np. popularne żele nawilżające. Trzeba pamiętać, że lubrykanty nie stymulują naturalnego nawilżania, a jedynie je imitują, często w niewystarczający sposób. Dodatkowym minusem jest ich krótkotrwałe działanie.

Gdy po współżyciu odczuwasz bolesność wewnątrz pochwy związaną ze stosowaniem antykoncepcji hormonalnej od razu zadbaj o odpowiednie leczenie. To kuracja przy pomocy globulek z kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy zwalczy suchość pochwy

Kwas hialuronowy, naturalny składnik ludzkiego organizmu, odpowiada za nawilżenie wielu tkanek i części ciała, w tym skóry. Stosowany w ginekologii w postaci dopochwowej, np. globulek Mucovagin, szybko regeneruje błonę śluzową pochwy. Pobudza proces gojenia i odnowy nabłonka pochwy. Globulki Mucovagin dostępne są bez recepty i można bezpiecznie stosować je samodzielnie.

To zdrowy i naturalny sposób na szybkie odzyskanie właściwych funkcji pochwy. Kwas hialuronowy zapewnia elastyczność i przywraca intymną wilgotność, co ma korzystny wpływ na satysfakcję seksualną. Jest o wiele bardziej przyjazny dla ekosystemu pochwy niż nawilżające lubrykanty, które przynoszą jedynie chwilową ulgę.


Mucovagin Nawilżenie i odnowa okolic intymnych
dla kobiet w każdym wieku.