O środkach nawilżających zazwyczaj czytamy w kontekście suchości pochwy. I nic dziwnego - jest to przypadłość, która dotyka coraz więcej kobiet na całym świecie. Jednak co warto wiedzieć na temat lubrykantów przed rozpoczęciem współżycia analnego?


29730.jpg

Dzięki odpowiedniej stymulacji, można zazwyczaj dość szybko osiągnąć odpowiednie nawilżenie pochwy do w pełni komfortowego i przyjemnego stosunku. Jednak nawet mimo wielu wysiłków własnych i partnera, dla organizmów części kobiet jest to nadal duże wyzwanie. Brak nawilżenia może wynikać z wielu powodów, o których można przeczytać w zakładce „Wiedza w pigułce”: http://mucovagin.pl/wiedza-w- pigulce . Przygotowania pod kątem odpowiedniego nawilżenia do seksu analnego są jednak znacznie trudniejsze.

Rola relaksu przy stosunku analnym

Często stygmatyzowany seks analny wymaga wielu przygotowań. Przede wszystkim partner lub partnerka muszą być w pełni rozluźnieni, aby móc swobodnie wprowadzić jakiekolwiek ciało obce do odbytu. Wymaga to całkowitego zrelaksowania - właśnie dlatego wywieranie presji i frustracja spowodowana niemożliwością szybkiego rozpoczęcia stosunku analnego nie może mieć miejsca.

Nawilżanie

Kiedy partnerzy są w pełni rozluźnieni, należy zastosować odpowiedni środek nawilżający, umożliwiający wprowadzenie członka bądź innego przedmiotu do odbytu. Tutaj szczególnie ważny jest wybór odpowiedniego preparatu nawilżającego. Mają one różne składy, a konsumenci - wielki wybór. Od tych z drogeryjnych półek, po preparaty dostępne w aptece, z bogatym w istotne substancje składem, opracowanym przez specjalistów. Stworzone na bazie wody, silikonu lub olejów. Choć wszystko zależy od preferencji partnerów i funduszy, należy pamiętać, że w kwestiach, które mogą mieć znaczny wpływ na zdrowie, warto sięgać po specjalistyczne środki. Lubrykanty na bazie oleju mogą na przykład uszkodzić prezerwatywy, doprowadzając tym samym do zagrożenia chorobami, przenoszonymi drogą płciową.

Jaki środek wybrać, mając na uwadze szybkie działanie i bezpieczeństwo?

Mucovagin żel to innowacyjny preparat, posiadający w swoim składzie formułę drobnocząsteczkowego kwasu hialuronowego BASHYAL. Nie zawiera hormonów, parabenów, olejków i wyciągów roślinnych oraz środków zapachowych. Jest idealnym środkiem, działającym jako intensywnie nawilżający lubrykant, poprawiający kontakty intymne. Choć został stworzony z myślą o milionach kobiet, które cierpią z powodu suchości miejsc intymnych, to jednak jego formuła idealnie sprawdzi się również przy stosunkach analnych.


Mucovagin Nawilżenie i odnowa okolic intymnych
dla kobiet w każdym wieku.