Kiedy brak nawilżenia w okolicach intymnych sprawia, że nie mamy ochoty na seks, a partner nie dostrzega naszego problemu, relacja może ulec pogorszeniu - stosunek kojarzony z bólem nigdy nie będzie udany. Jak rozwiązać ten problem i pozbyć się „suchej” atmosfery w łóżku?


25335.jpg

Rozmawiajmy!

Niezależnie od tego, czy problem suchości pochwy nasila się z powodu cukrzycy, stosowania antykoncepcji w postaci tabletek, czy też naturalnie mamy kłopot z wystarczającym nawilżeniem, zdecydowanie musimy o tym poinformować swojego partnera. Ta często bagatelizowana przez kobiety kwestia powinna zostać także poruszona podczas wizyty u ginekologa - warto poznać podłoże swoich intymnych problemów i skonsultować je ze specjalistą.

Rozwiązania zbyt często szukamy w postaci wszelkiego rodzaju lubrykantów, których działanie jest bardzo krótkie i niewystarczające. W efekcie problem zostaje chwilowo odsunięty na bok, ale nie znika całkowicie. Długotrwałe działania możemy osiągnąć dopiero przy pomocy odpowiednich preparatów - bezpiecznych i skutecznych, takich jak globulki Mucovagin, które nie dadzą pozornego efektu chwilowego nawilżenia, ale dzięki kwasowi hialuronowemu szybko i całkowicie zregenerują błonę śluzową pochwy. Seks znowu stanie się w pełni komfortowy. Jednocześnie partner powinien zdawać sobie sprawę z naszych dolegliwości i nie tylko  zadbać o odpowiednią grę wstępną, lecz także o pełną delikatność przy inicjowaniu stosunku. Jeśli nie wie o problemie, z którym się borykamy, może na przykład źle zinterpretować nasz „brak przygotowania” lub nie być wystarczająco wyczulony na powodowane bólem reakcje. Rozmowa jest bardzo ważna i pozwala wspólnie pracować nad atmosferą w sypialni.

Dbajmy o swoje wzajemne potrzeby

Słuchajmy swoich pragnień i starajmy się sprawić, aby sypialnia była miejscem wspólnej przyjemności. Zwłaszcza powrót do aktywności seksualnej po porodzenie może się początkowo wydawać problematyczny i wywoływać dyskomfort psychiczny. Tutaj z pomocą również przyjdzie Mucovagin, mający właściwości uelastyczniające krocze i ułatwiające gojenie się ran. Starajmy się też powoli, w odpowiednim dla nas tempie wracać do pełnej gotowości seksualnej. Powinnyśmy otwarcie mówić o swoich pragnieniach i obawach oraz wyczulić partnera na nasze reakcje - w końcu potrzebujemy czasu, aby się w pełni zregenerować. Starajmy się pokazywać, że jest dla nas cały czas atrakcyjny i same czujmy się dla niego najpiękniejsze. Jeśli za rzadko po porodzie (i podczas całkowitego zaabsorbowania nowym członkiem rodziny) mamy czas na komplementy, to mimo wszystko spróbujmy choć raz dziennie dowartościować swojego mężczyznę nie tylko jako dobrego ojca, lecz także jako pociągającego faceta. A jeżeli to on ostatnio zbyt rzadko docenia naszą urodę i seksapil, możemy zainicjować romantyczny wieczór we dwoje - dziecko spokojnie wytrzyma kilka godzin z naszymi rodzicami, znajomymi lub opiekunką. Kupmy sobie piękną sukienkę, schowajmy ciążowe dresy do szafy i użyjmy ulubionej szminki. Partner na pewno będzie pozytywnie zaskoczony, a my przypomnimy sobie, jak to się stało, że nasze ukochane maleństwo przyszło na świat...

 


Mucovagin Nawilżenie i odnowa okolic intymnych
dla kobiet w każdym wieku.