Ciąża, poród i połóg to wyjątkowe chwile w życiu każdej kobiety. Jednak bardzo często radość z nowonarodzonego dziecka przyćmiewa ogromny ból i późniejszy dyskomfort związany z porodem i okresem połogu.


16448.jpg

Zmiany w pochwie i macicy wywołane podczas porodu wpływają negatywnie na komfort psychiczny kobiety i jej życie seksualne. Jak przyspieszyć rekonwalescencję? Okazuje się, że ważnym elementem jest już samo przygotowanie krocza do porodu, a następnie odpowiednie wsparcie regeneracji pochwy po porodzie.

Kiedy Twoje okolice intymne wymagają szczególnej opieki po porodzie?

  • gdy zostanie przedłużona druga faza porodu
  • gdy poród jest zabiegowy
  • gdy noworodek ma wyższą niż standardowa masę urodzeniową
  • gdy dojdzie do pęknięcia krocza
  • gdy jest wykonane nacięcie krocza

W powyższych sytuacjach dochodzi do urazów tkanek miękkich krocza. W takich przypadkach zalecany jest Mucovagin żel z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym, który ułatwia gojenie się ran po porodzie, uelastycznia krocze i poprawia komfort intymny.

Możesz skrócić czas rekonwalescencji i zmniejszyć dyskomfort okolic intymnych ćwicząc regularnie mięśnie kegla oraz wprowadzając 5 – 10 minutowy masaż krocza od 30. tygodnia ciąży. Jego zadaniem jest uelastycznienie, rozciągnięcie i rozluźnienie okolic pochwy. Aby wzmocnić efekt masażu warto stosować żel z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym, który wykazuje silne właściwości nawilżające i uelastyczniające. Drobnocząsteczkowy kwas hialuronowy tworzy na powierzchni pochwy ochronną, żelową powłokę, która wspiera naturalne mechanizmy regeneracyjne i obronne. Powstała bariera przeciwdziała rozwojowi flory patogennej, przywraca naturalną wilgotność, ułatwia i przyspiesza procesy gojenia.

Stosując odpowiednią, systematyczną pielęgnację bardzo szybko zapomnisz o dyskomforcie związanym z porodem, a Twoje miejsca intymne zachowają swoją dawną elastyczność i znów będziesz mogła cieszyć się seksem. Zostając mamą nie zapominaj o sobie! Czerp radość z każdej chwili spędzonej ze swoją pociechą, ale pamiętaj, że macierzyństwo to również Mama, która stanie na wysokości każdego zadania, gdy będzie szczęśliwa, zadbana i pełna poczucia własnej wartości.


Mucovagin Nawilżenie i odnowa okolic intymnych
dla kobiet w każdym wieku.